O drewnie

Wyjątkowe cechy drewna


Drewno to jedno z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych materiałów, które od wieków wykorzystywane jest do budowy domów, mebli, narzędzi, artykułów dekoracyjnych i wielu innych przedmiotów. To naturalny i trwały materiał, który ma wiele zalet w porównaniu do innych materiałów budowlanych.
Stanowi podstawowy materiał z którego tworzymy stoły. Stawiamy swój wybór wyłącznie na wyselekcjonowane i wysokogatunkowe drewno. W związku z tym, że jest to materiał naturalny, wykazuje pewne nieregularności, które nadają naszym produktom niepowtarzalności. Każdy mebel wykonany z litego drewna tego samego gatunku jest oryginalny i możemy być pewni, że nie ma drugiego takiego samego mebla, o identycznym rysunku słojów lub identycznej barwie. Jest to ich w pełni naturalna i jednocześnie wyjątkowa cecha.

Powtarzalne są tylko meble wykonane z płyt z okleiną PCV bądź z fornirów.

 

Zabezpieczanie mebli wykonanych z naturalnego drewna

Stoły wykonane przez nas nie są lakierowane. Każdy mebel wykończony jest olejowoskiem, który wydobywa piękno drewna, ukazuje słoje, odcienie, kwiaty drewna lub błyszcz. Efekt jest zależny od koloru usłojenia danego kawałka drewna.

Należy pamiętać, że drewno jest materiałem naturalnym, który reaguje na wilgotność powietrza, różnice temperatur, itp. Może zmieniać kolor, połysk oraz gładkość w wyniku promieniowania UV lub starzenia się drewna. Impregnowanie olejowoskiem ogranicza pracę drewna - możliwość wystąpienia pęknięć lub wypaczeń. Olejowanie czyni każdy stół niepowtarzalnym i wyjątkowym meblem. 

Trwałość na lata

Meble z litego drewna są dobrze znane - nierzadko stanowią pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Niebywała wytrzymałość sprawia, że produkt wykonany z litego drewna może stać się inwestycją na lata.

Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna warstwa mebla są takie same. Nawet jeśli w wyniku intensywnego użytkowania pojawią się drobne skazy bądź uszkodzenia, to z łatwością można je zeszlifować, lub łatwo naprawić w niezauważalny sposób. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl